Poniedziałek, 29 maja 2017
Imieniny: Bogusławy, Maksyma

licznik odwiedzin: 1627861

Aktualności

Dni Otwarte 17-18 maj

W dniach 17 - 18 maja 2017 roku odbyły się w naszej szkole  Dni  Otwarte. Przygotowano  wiele ciekawych atrakcji dla gimnazjalistów. W programie min. prezentacja kierunków kształcenia oraz możliwości odbywania staży zagranicznych przez uczniów naszej szkoły, zajęcia z udzielania pierwszej pomocy,  zajęcia przedmiotowe, zajęcia warsztatowe, zajęcia sportowe, pokaz sprzętu i działań ratowniczych JRG OSP ze Szczuczyna. Zapraszamy do galerii – Dni Otwarte

Serdeczne podziękowania dla p. Burmistrza Artura Kuczyńskiego za pomoc w zorganizowaniu dowozu gimnazjalistów.

Staż w Wilnie

W dniu 12 maja pierwsza grupa uczniów Technikum w ramach programu ERASMUS+ pt. „Eurotechnik pojazdów samochodowych” wróciła z trzytygodniowego stażu zawodowego z Wilna. Wyjazd uczniów to nie tylko staże zawodowe ale również zwiedzanie Wilna i okolic połączone z poznaniem tradycji i historii regionu. Organizator staży zadbał również o bogaty program kulturalno-rozrywkowy.
Zapraszamy – informacje i galeria – EurotechnikMatura 2017

W dniu 4 maja 2017 roku rozpoczęła się matura egzaminem z języka polskiego, w kolejnych dniach do końca maja 2017 roku odbywać się będą kolejne egzaminy maturalne.Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

W dniu 28 kwietnia 2017 roku uczniowie klas maturalnych otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Po uroczystym apelu, klasa IV Technikum przyłączyła się do corocznej akcji sadzenia drzew wokół szkoły, sadząc swoje drzewko.

Absolwentom życzymy wszystkiego dobrego, powodzenia na egzaminach maturalnych i zawodowych.

Wyjazd do Wilna

W dniu 24 kwietnia pierwsza grupa uczniów Technikum w ramach programu ERASMUS+ pt. „Eurotechnik pojazdów samochodowych wyjechała na trzytygodniowe staże zawodowe do Wilna.

Lista miejsc stażowych w Wilnie

tabela_Wilno

Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Szczuczynie

W dniu 5 kwietnia 2017 roku w naszej szkole (okręg wyborczy nr 4) odbyły się wyboru do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Szczuczynie. Organizacją i przebiegiem wyborów zajęła się młodzież z Samorządu Uczniowskiego, którego opiekunem jest p. Łukasz Kowalski. Lokal wyborczy odwiedzili przedstawiciele Urzędu Miasta -  z-ca burmistrza Szczuczyna p. Krzysztof Zalewski i p. sekretarz gminy Jolanta Budzińska.
Do Młodzieżowej Rady Miejskiej zastali wybrani:

1. Agata Wasilewska z klasy I TI
2. Patryk Rydzewski z klasy I Ts

Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 31 marca 2017 roku odbyły się w Grajewie powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  “Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

1. Dawid Sokołek– klasa II Technikum

2. Zamojski Paweł – klasa II Technikum

3. Damian Danowski – klasa II Technikum 

Lekcja historii w Bibliotece - Centrum Kultury w Szczuczynie

W dniu 24 marca 2017 r. w Bibliotece-Centrum Kultury w Szczuczynie odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyła młodzież z Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie.
Tematem spotkania z Pawłem Kalisz specjalistą Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Białymstoku była okupacja rosyjska ze szczególnym uwzględnieniem zbrodni dokonanych w Katyniu przedstawiona w formie wizualnej oraz za pomocą fotografii ze zbiorów Muzeum Katyńskiego i J.Z. Budzińskiego. Odbyła się także lekcja biblioteczna przeprowadzone w Wypożyczalni dla Dorosłych przez Annę Wojsław.English Master - 2017

16 marca 2017 roku w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu "ENGLISH MASTER" pod Patronatem Starosty Grajewskiego skierowanego do gimnazjalistów. 
Wyniki:

I miejsce - Gimnazjum nr 3 w Grajewie
II miejsce - Gimnazjum nr 2 w Grajewie
III miejsce - Gimnazjum w Szczuczynie.

Dziękujemy sponsorom za pomoc w przygotowaniu nagród (MLEKPOL w Grajewie, Bank Spółdzielczy w Szczuczynie) oraz Panu Stanisławowi Kossakowskiemu, który reprezentował Bank Spółdzielczy oraz Starostwo Powiatowe w Grajewie.
Gimnazjaliści zaprezentowali wysoki poziom wiedzy. Życzymy IM wielu sukcesów w zdobywaniu wiedzy, a opiekunom - satysfakcji z wykonywanego zawodu.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

W dniu 21 lutego 2017 roku z inicjatywy Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki  w Szczuczynie i Biblioteki–Centrum Kultury w Szczuczynie  odbyły się Gminne Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. W ramach obchodów zorganizowano test znajomości z języka polskiego. Naszą szkołę w teście reprezentowały trzy uczennice z klasy I Technikum, które w swojej kategorii zajęły trzecie miejsce.

Konkurs plastyczny

zzzkonkurs2017__2_

Eurotechnik pojazdów samochodowych

17 stycznia 2017 roku  odbyło się pierwsze spotkanie z koordynatorem i partnerem z Wilna w ramach projektu pn. “EUROTECHNIK pojazdów samochodowych” z programu ERASMUS+. Uczniom przedstawiono przedsiębiorstwa, w których będą odbywać praktyki zawodowe (już w kwietniu) oraz przeprowadzono rozmowy indywidualne.
Uroczysty Apel

W dniu 22 grudnia odbył się w naszej szkole uroczysty Apel w związku z kończącym się rokiem 2016 oraz zakończeniem projektu "Mobilny mechanik na rynku europejskim". Pani Dyrektor Anna Jagusz podziękowała nauczycielom i pracownikom za pracę i zaangażowanie w życie szkoły. Wręczyła też dyplomy i podziękowania uczniom wyróżniającym się w nauce i frekwencji.
Miłym akcentem zakończył się projekt "Mobilny mechanik na rynku europejskim" w ramach programu "POWER" – uczniowie uczestniczący w projekcie otrzymali komplety kluczy przydatnych w naprawach samochodów, a nauczyciele i pracownicy szkoły kalendarze na nowy 2017 rok.

Spotkanie edukacyjno-szkoleniowe Białystok

W dniu 19 grudnia 2016 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu edukacyjno-szkoleniowym pt. „EKO-LOGIKA” z cyklu „ZIELONA POLSKA”. Warsztaty odbyły się w hali sportowej Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku. Część edukacyjna dotyczyła relacji ludzi ze środowiskiem oraz sposobów gospodarowania odpadami. Uczniowie poszerzyli również wiedzę na temat bioróżnorodności, ochrony gatunków, siedlisk oraz odnawialnych źródeł energii.
Druga część programu  miała charakter artystyczny - występ zespołu „Weekend”.


Zuchy w ZS w Szczuczynie

W dniu 30 listopada 2016 roku odwiedziły naszą szkołę ZUCHY z druhną Marylą Jaworowską. Główną atrakcją było zwiedzanie Izby Pamięci poświęconej Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Zuchy wiedziały kto to był Józef Piłsudski, co to znaczy być patriotą, jaki jest herb Szczuczyna, jak należy się zachowywać względem siebie. Były też podstawy musztry i pytania, na które odpowiadały zuchy. Druhna Maryla wręczyła im odznaki, które są dowodem zdobycia sprawności Piłsudczyka (gratulujemy!).
Eurotechnik - nowy projekt w ramach Erasmus+

Plakat_projekt

 Od 01 listopada 2016 roku w naszej szkole realizowany jest projekt w ramach programu ERASMUS+ pt. „EUROTECHNIK pojazdów samochodowych”.

Projektem zostali objęci uczniowie Technikum kształcący się w zawodzie: technik pojazdów samochodowych.

Realizacja projektu rozłożona jest na dwa kolejne lata szkolne i polega na wyjeździe dwóch grup uczniów na staże zawodowe do WILNA w przedsiębiorstwach branży motoryzacyjnej:
kwiecień – maj 2017 r. – 15 uczniów,
kwiecień – maj 2018 r. – 15 uczniów.  

Logo_Erasmus

Kwota dofinansowania – 54 882,00 Euro.


Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej

16 listopada 2016 roku w naszej szkole gościliśmy klasę Va z wychowawczynią Panią Beatą Kuczyńską. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie zapoznali się z naszym obiektem. Główną atrakcją była Izba Pamięci "Droga do Niepodległości". Podczas zwiedzania uczniowie wykazali się wiedzą o Marszałku Józefie Piłsudskim i naszym regionie. Na zakończenie pobytu wspólnie odśpiewano "Marsz Pierwszej Brygady". Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie.
Obchody 98. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Szczuczynie

W dniu 11 listopada 2016 roku Poczty Sztandarowe Szkoły i Związku Piłsudczyków RP działającego przy szkole brały udział w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Szczuczynie.Święto Niepodległości

W dniu 10 listopada 2016 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Część artystyczną  pod kierunkiem p. Katarzyny Romanowskiej i p. Anny Glińskiej przygotowali uczniowie klasy I Tl.Narodowe Czytanie 2016

W dniu 18 października nasza szkoła dołączyła do akcji Narodowego Czytania 2016.  Czytano fragmenty powieści „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Akcję w naszej szkole zorganizowała p. Katarzyna Romanowska i p. Anna Glińska.

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 13 października 2016 roku odbyły się w naszej szkole uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy pierwszej Technikum pod kierunkiem p. Ewy Czyżyńskiej.
Uczestnicy Zlotu Przyjaciół Szczuczyna w naszej szkole

W dniu 8 października 2016 roku uczestnicy Zlotu Przyjaciół Szczuczyna odwiedzili naszą szkołę. Zwiedzali Izbę Pamięci pod nazwą ”Droga do niepodległości” poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, warsztaty szkolne i pracownie przedmiotowe. 

Wyjazd drugiej grupy na staż do Czech

W dniu 19 września o godzinie 500 druga grupa 17 uczniów naszej szkoły wyruszyła na staże zawodowe do Czech w ramach projektu "Mobilny mechanik na rynku europejskim" z programu "POWER". Opiekun grupy pan Jerzy Zyskowski.
Dzień Sybiraka w Łomży

W dniu 17 września 2016 roku Poczet Sztandarowy  naszej  szkoły  uczestniczył  po raz  kolejny w Dniu Sybiraka w Łomży. Podczas uroczystości Sztandar Szkoły został odznaczony medalem PRO PATRIA. 
Zjazd szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Paproci Dużej

W dniach 15-16 lipca 2016 roku Poczty Sztandarowe: Szkoły i Związku Piłsudczyków RP działającego przy szkole, wzięły udział w zjeździe szkół, których patronem jest Józef Piłsudski. Na zjazd przybyli również Piłsudczycy z różnych oddziałów i okręgów, był wnuk naszego patrona – Krzysztof Jaraczewski i syn Witolda Pileckiego. 

XVI Marsz Żywej Pamięci w Białymstoku

W dniu 9 września 2016 roku odbył się XVI Marsz Żywej Pamięci w Białymstoku, w którym uczestniczył Poczet Sztandarowy naszej szkoły oraz przedstawiciele Związku Piłsudczyków RP Oddział w Szczuczynie wraz z Pocztem Sztandarowym.
Obchody 72 rocznicy bitwy z Niemcami - Osowe Grzędy

W dniu 8 września 2016 roku Poczty Sztandarowe Szkoły i Związku Piłsudczyków RP działającego przy szkole brały udział w uroczystościach obchodów 72 rocznicy bitwy 9. Pułku Strzelców Konnych AK z Niemcami w rejonie Osowe Grzędy.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

W dniu 1 września 2016 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017. Pani dyrektor Anna Jagusz powitała uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Przedstawiła również główne kierunki pracy szkoły w bieżącym roku szkolnym. Następnie odbyły się spotkania z wychowawcami poszczególnych klas.Uroczyste zakończenie roku szkolnego

W dniu 24 czerwca 2016 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015-2016. Uczniowie osiągający wysokie wyniki w nauce oraz uczniowie zaangażowani w życie szkoły otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.  Uczniowie odbywający praktyki zawodowe w Czechach otrzymali certyfikaty potwierdzające odbyte staże. Następnie odbyły się spotkania klasowe.Młodzież gimnazjalna w Izbie Pamięci

W dniach 14 – 16 czerwca młodzież z Gimnazjum w Szczuczynie zwiedzała w naszej szkole Izbę z pamiątkami związanymi z Marszałkiem Józefem Piłsudskim.
Policja w naszej szkole

W dniu 2 czerwca 2016 roku Grajewscy policjanci i pracownicy spotkali się z młodzieżą Zespołu Szkół w Szczuczynie. Podczas prowadzonych spotkań rozmawiali o zagrożeniach wynikających z zarobkowych wyjazdów zagranicznych oraz o niebezpieczeństwie spowodowanym używaniem środków psychoaktywnych, jakimi są dopalacze. Wszystko po to, aby uświadamiać o istniejących niebezpieczeństwach oraz wskazywać sposoby ich unikania.

Dzień Dziecka na sportowo

W dniu 01 czerwca 2016 roku z okazji Dnia Dziecka odbył się w naszej szkole – Dzień Sportu. Po rozgrywkach w piłkę nożną i zawodach sprawnościowych, młodzież odpoczywała przy kiełbaskach z grilla opowiadając wrażenia z rozgrywek.

Boże Ciało

Udział Pocztu Sztandarowego naszej szkoły w procesji jest już kilkuletnią tradycją. W tym roku szkołę reprezentowały dwa sztandary: Zespołu Szkół i oddziału Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej działającego przy szkole.
Przekazanie sztandaru dla Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej

W dniu 22 maja 2016 roku oddział Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej działający przy szkole otrzymał Sztandar. Prezes Związku – Anna Jagusz przekazała go dla Pocztu Sztandarowego ze słowami: Przekazuję Sztandar w Wasze ręce. Należy on do tych symboli narodowych, które w trudnych dla Ojczyzny chwilach były symbolem hartu ducha i woli zwycięstwa. Niech będzie dla Was tym, co jest najlepsze, co ludzkie, co jest godne do naśladowania.

Dni Otwarte

W dniach 19 - 20 maja 2016 roku odbyły się w naszej szkole  Dni  Otwarte. Przygotowano  wiele ciekawych atrakcji dla  gimnazjalistów z naszego powiatu oraz z Białej Piskiej, Drygał, Stawisk i Rajgrodu. W programie min. prezentacja kierunków kształcenia oraz możliwości odbywania staży zagranicznych przez uczniów naszej szkoły, zajęcia z udzielania pierwszej pomocy,  zajęcia z języka polskiego, zajęcia warsztatowe, zajęcia sportowe, pokaz sprzętu JRG OSP ze Szczuczyna.

Serdeczne podziękowania dla p. Burmistrza Artura Kuczyńskiego za pomoc w zorganizowaniu dowozu gimnazjalistów.

Bezpieczne wakacje 2016

W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła przystąpiła po raz kolejny
do ogólnopolskiej akcji  “
Bezpieczne wakacje”.

z2016__2_

Celem ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje
jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.

Więcej informacji - http://www.BezpieczneWakacje.pl

              WAŻNE TELEFONY z12016__1_
112 
- Europejski Numer Alarmowy
Pogotowie Ratunkowe - 999
Straż Pożarna - 998
Policja - 997

Telefony ratunkowe -
nad wodą: WOPR - 601 100 100 
w górach: TOPR - 601 100 300 / 18 20 63 444 

GOPR - 985 / 601 100 300 
  Grupy GOPR:
Beskidzka
 - 33 82 96 900 
Bieszczadzka - 13 46 32 204 
Jurajska - 34 31 52 000 
Karkonoska - 75 75 24 734 
Krynicka - 18 47 77 444 
Podhalańska - 18 26 76 880 
Wałbrzysko-Kłodzka - 74 84 23 414

Pamietaj ustaw ICE FON w swojej komórce - więcej na icefon.eu


Matura 2016

W dniu 4 maja 2016 roku rozpoczęła się matura egzaminem z języka polskiego, w kolejnych dniach do końca maja 2016 roku odbywać się będą kolejne egzaminy maturalne.Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

W dniu 29 kwietnia 2016 roku uczniowie klas maturalnych otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Po uroczystym apelu, klasa IV Technikum przyłączyła się do corocznej akcji sadzenia drzew wokół szkoły, sadząc swoje drzewko.

Absolwentom życzymy wszystkiego dobrego, powodzenia na egzaminach maturalnych i zawodowych.

Wjazd uczniów na staż do Czech

W dniu 18 kwietnia o godzinie 100 pierwsza grupa 17 uczniów naszej szkoły wyruszyła na staże zawodowe do Czech w ramach projektu "Mobilny mechanik na rynku europejskim" z programu "POWER". Opiekunowie grupy: pan Krzysztof Jabłoński i pan Łukasz Kowalski.

Program stażu: (19.04.2016 – 06.05.2016)

Grupa I – 8 uczniów + nauczyciel
Miejsce stażu : Střední škola technická Zelený Pruh (SŠT) - serwis samochodowy Vrbova 

Grupa II  - 9 uczniów + nauczyciel
Miejsce stażu: serwis samochodowy Střední průmyslová škola dopravní (SPŠ) - Plzeňská


Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 08 kwietnia 2016 roku odbyły się w Grajewie powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  “Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

1. Adam Tarnacki – klasa IV Technikum

2. Zamojski Paweł – klasa I Technikum

3. Damian Danowski – klasa I Technikum 

Konkurs ENGLISH MASTER

17 marca 2016 roku odbyła się kolejna edycja konkursu z języka angielskiego ,,ENGLISH MASTER” dla gimnazjalistów pod Patronatem Starosty Grajewskiego. W zmaganiach z zadaniami (przygotowanymi przez naszego anglistę P. Łukasza Kowalskiego) wzięło udział pięć trzyosobowych grup.

 I miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum w Szczuczynie,

 II – z Gimnazjum nr 3 w Grajewie,

III – z Gimnazjum nr 1 w Grajewie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i życzymy sukcesów w dalszej edukacji. 
Dziękujemy sponsorom: Prezesowi Banku Spółdzielczego w Szczuczynie,
Prezesowi Mlekpolu w Grajewie i Radzie Rodziców naszej szkoły.Staże zawodowe w Czechach - Praga

ZZW
 W roku szkolnym 2016 nasza szkoła przystąpiła do projektu "Mobilny mechanik na rynku europejskim" w ramach programu "POWER". Główne cele projektu:

- wsparcie uczniów w nabywaniu kompetencji (wiedzy, umiejętności i postaw), w celu poszerzenia ich możliwości rozwoju osobistego i zwiększenie szansy na zatrudnienie na europejskim rynku pracy i poza jego granicami,

- zwiększenie znajomości języków obcych wśród uczestników (język angielski, język czeski),

- zwiększenie zdolności, atrakcyjności i międzynarodowego wymiaru kształcenia w Technikum w Zespole Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie,

- nabycie przez uczniów nowych doświadczeń zawodowych i umiejętności w międzynarodowym środowisku pracy,

- zwiększenie świadomości konieczności dalszego kształcenia i rozwoju.

Projekt obejmuje wyjazdy dwóch grup na 3-tygodniowe wyjazdy stażowe. 
Uczestnikami staży będą uczniowie ze specjalności – technik pojazdów samochodowych

I grupa (17 uczniów i 2 nauczycieli) odbędzie staż w okresie: 19.04.2016 – 06.05.2016

II grupa (17 uczniów i 2 nauczycieli) odbędzie staż w okresie: 20.09.2016 – 07.10.2016

Szczegółowe informacje można znaleźć w Biurze Projektu mieszczącego się w szkole.
Wszelkie zapytania prosimy kierować na adres e-mail erasmus.szczuczyn@interia.eu.


Pokaż Język 2016

   20.01.2016 roku w sali widowiskowej Grajewskiego Centrum Kultury przy ul. Wojska Polskiego odbyło się kolejne uroczyste podsumowanie konkursu językowego "Pokaż  język". 
Laureatami konkursu z Zespołu Szkół w Szczuczynie zostali:

1. Brązert Mariusz
2. Dąbrowski Patryk
3. Milewski Patryk
4. Orłowski Mariusz
5. Balejko Michał
6. Świątek Marlena

Fundacja nagrodziła także osoby, których poziom wiedzy wzrósł najbardziej od poprzedniego roku. Największe postępy w nauce języków obcych w naszej szkole w stosunku do ubiegłego roku poczyniła:

Bogdan Sylwia klasa III LO.

 

Zespół Szkól w Szczuczynie
19-230 Szczuczyn, ul. Szczuki 1
tel: 086 272 50 12, fax: 086 273 52 86
e-mail: zswszczuczynie@op.pl