Piątek, 3 grudnia 2021
Imieniny: Franicszka, Ksawerego

licznik odwiedzin: 2459135

Od ucznia do profesjonalnego mechanika

projekt ZS info_1.jpg

Projekt pn. Od ucznia do profesjonalnego mechanika

Okres realizacji projektu: 21.05.2012r. – 20.05.2014r.

Celem głównym projektu jest podniesienie efektywności, atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu grajewskiego poprzez wdrożenie programu rozwojowego i dostosowanie oferty kształcenia zawodowego w Zespole Szkół w Szczuczynie przy współpracy z pracodawcami do potrzeb rynku pracy.

Główne zadania do zrealizowania w ramach projektu

Konferencje, w tym „Od ucznia do profesjonalnego mechanika” 23 maja 2012 roku,

Wyjazdy zawodoznawcze, w tym Tychy 8-10 lipca 2012 roku

Praktyki zawodowe w ASO w Białymstoku w dniach 02-06 lipca 2012 roku, styczeń i lipiec 2013r., styczeń 2014r.

Kurs prawa jazdy Kat. C: lipiec - sierpień 2012 roku, lipiec - sierpien 2013r.

Zajęcia pozalekcyjne, zawodowe i dydaktyczno-wyrównawcze,

Kurs przedsiębiorczości i koło motoryzacyjne,

Indywidualne i grupowe zajęcia z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego,

Organizacja opieki pedagogiczno-psychologicznej,

Warsztaty w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży,

Warsztaty w laboratorium Politechniki Białostockiej.

Konferencja maj 2012 

23 maja 2012r. w Zespole Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie odbyła się konferencja edukacyjna rozpoczynająca realizację projektu pt.: ,, Od ucznia do profesjonalnego mechanika” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizacja projektu potrwa do 20.05.2014r.

W konferencji wzięli udział zaproszeni goście, m.in.: Wicestarosta Powiatu Grajewskiego- p. A. Rutkowska, Prezes Podlaskiego Klubu Biznesu- p. L. Pilecki, Przedstawiciel Wojewody i Wicewojewody Województwa Podlaskiego- p. K. Komorowska i p. S. Duda, Prezes Banku Spółdzielczego- p. M. Rainko, Przedstawiciel Biura Poselskiego Posła na sejm Edmunda Borawskiego- Wojciech Rokowski, Proboszczowie ościennych gmin, Dyrektorzy Szkół Gimnazjalnych powiatu grajewskiego, Przedstawiciel Wójta gminy Wąsosz, Przewodniczący Rady Rodziców ZS w Szczuczynie, uczniowie, nauczyciele oraz rodzice.

Po powitaniu uczestników konferencji przez dyrektora szkoły Annę Jagusz oraz wystąpieniach prelegentów głos zabrała nauczycielka p. M. Kalinowska. Przedstawiła prezentację multimedialną, w celu zapoznania wszystkich zgromadzonych z celami projektu.

W ramach spotkania omówiła następujące zadania, w których uczestniczyć będą uczniowie ZS w Szczuczynie:

  • konferencje rozwijające kompetencje społeczne i obywatelskie,

  • wyjazdy zawodoznawcze do Tych, Poznania i Gliwic,

  • praktyki zawodowe (ASO Fiat w Białymstoku),

  • zajęcia pozaszkolne rozwijające kompetencje zawodowe (kurs prawa jazdy kat. C)

  • zajęcia pozaszkolne rozwijające kompetencje kluczowe (np.: warsztaty w WSA Łomża),

  • zajęcia pozalekcyjne rozwijające kompetencje zawodowe i kluczowe (np.: koło motoryzacyjne, język polski, matematyka),

  • zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze (np.: język angielski, podstawy konstrukcji maszyn),

  • zajęcia z doradztwa edukacyjno-zawodowego,

  • opieka pedagogiczno-psychologiczna.

Na koniec wystąpienia p. Monika Kalinowska podkreśliła, że projekt „Od ucznia do profesjonalnego mechanika” ma na celu podniesienie efektywności, atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu grajewskiego.

Konferencje poprzedziło spotkanie z beneficjentami projektu – uczniami ZS w Szczuczynie.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Stanisława Orłowskiego za to, że był i opisał naszą konferencję. opis konferencji

Praktyki zawodowe 07.2012 r.

W dniach od 2 do 6 lipca 2012 roku grupa 12 uczniów Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie w ramach projektu ,,Od ucznia do profesjonalnego mechanika” odbywała praktykę w ASO Fiat i Alfa Romeo w Białymstoku. Uczniowie zostali zakwaterowani w Hotelu Gromada, po czym udali się do ASO Fiat i Alfa Romeo.

Kierownik stacji podzielił uczniów na grupy i przydzielił na odpowiednie działy: ASO Fiat i Alfa Romeo – obsługa i mechanika ogólna, Stacja Kontroli Pojazdów, Warsztat Blacharsko-Lakierniczy. Chłopcy w ramach projektu otrzymali kompletny strój roboczy wraz z zestawem narzędzi. W czasie praktyki zapoznali się z pracą działów uczestnicząc czynnie w ich działalności. Na dziale obsługi i mechaniki ogólnej wykonywali badania okresowe samochodów Fiat i naprawy bieżące tj.; wymiana rozrządu i skrzyni biegów, obsługa układu klimatyzacji i naprawy elektryczne. Dział wyposażony jest w nowoczesne podnośniki i urządzenia obsługowe, testery elektroniki.

Szczególnie dużo pracy uczniowie mieli po intensywnej burzy, która przeszła nad Białymstokiem. Wiele aut było zalanych, należało demontować samochody w celu ich wysuszenia. W warsztacie blacharsko-lakierniczym uczniowie zapoznali się z nowoczesnymi metodami napraw nadwozi samochodów, sami przygotowywali elementy do malowania. Uczyli się dobierać na mieszalniku kolory i ich odcienie. Warsztat blacharsko-lakierniczy wyposażony jest w nowoczesną kabinę lakierniczą, mieszalnik farb, ramę do prostowania nadwozi i wiele innych nowoczesnych urządzeń. Na stacji kontroli uczniowie poznali procedurę badań technicznych. W kompleksie budynków firmy Polmozbyt Plus istnieje warsztat ogumienia i napraw bieżących wszystkich marek, w którym pracowali uczniowie.


ASO Polmozbyt Plus Sp. z o.o.
Praktyki zawodowe 01.2013 r.

W dniach od 21 do 25 stycznia 2013r. w ramach projektu:" Od ucznia do profesjonalnego mechanika" druga tura uczniów została zakwaterowana w Hotelu Gromada w celu odbycia praktyk zawodowych w ASO Fiat i Alfa Romeo w Białymstoku. Podobnie jak w lipcu 12 chłopców uczestniczyło w profesjonalnych zajęciach w autoryzowanej stacji obsługi pojazdów. W czasie tygodniowej praktyki pracowali pod okiem fachowców na działach: obsługa i mechanika ogólna, stacja kontroli pojazdów, warsztat blacharsko-lakierniczy. Praktyki zapewniły uczestnikom dostęp do nowoczesnych urządzeń i maszyn. Uczniowie poznali rynek pracy, podwyższyli praktyczne umiejętności zawodowe, stosując poznaną w szkole wiedzę teoretyczną. W ramach projektu otrzymali strój roboczy i skrzynki narzędziowe. Po powrocie do hotelu mieli czas wolny dla siebie. Jedni odpoczywali, inni zwiedzali Białystok. Czas minął bardzo szybko, a nasi uczniowie wrócili do szkoły z bagażem niezapomnianych i pozytywnych wrażeń.Wyjazd Tychy - Kraków

W dniach 8 – 10 lipca 2012r. uczniowie klas I –III Technikum Mechanicznego z Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie uczestniczyli w ramach projektu: „Od ucznia do profesjonalnego mechanika” w wizycie zawodoznawczej w fabryce Fiata Auto Poland w Zakładzie w Tychach i na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej.
Z placu szkolnego wyruszyliśmy w niedzielny poranek, który był bardzo ciepły i słoneczny. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że nasz wyjazd zawodoznawczy dostarczy nam tak wiele wspaniałych i niezapomnianych wrażeń. Podróż choć długa, minęła szybko. Pewnie to za sprawą wspaniałego kierowcy Grzegorza, który umilał nam czas wesołą muzyką, łatwo wpadającą w ucho. Około godziny 16-tej byliśmy już na miejscu. Hotel „Arena” w Tychach położony jest około 800 metrów od centrum miasta w spokojnej dzielnicy. Zamieszkaliśmy w pięknych 2-osobowych pokojach na trzech kondygnacjach (hotel uzyskał dofinansowanie z funduszy europejskich – Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego). Do naszej dyspozycji ku wielkiemu i pozytywnemu zaskoczeniu była oferta obejmująca pobyt w spa & wellness. Korzystaliśmy z tego luksusu około 5-ciu godzin; wanna spa wellness, sauna fińska i cedrowa, sauna mokra, grota solankowa, prysznic wrażeń i wanna z gejzerem. Po relaksacyjnym odpoczynku udaliśmy się na kolację do restauracji „Kurna Chata”, która przypominała stylem dawne śląskie domostwo. Rano obudziło nas pukanie do drzwi opiekunów i zaproszenie na śniadanie. Menu było tak zróżnicowane, że nie wiedzieliśmy na co się zdecydować. Chcieliśmy spróbować wszystkiego, lecz wybór był za duży. Opuściliśmy to wspaniałe miejsce i ruszyliśmy do Fabryki Fiata w Tychach.
Fabryka Fiata zajmuje łączną powierzchnie około 23 hektarów, na których terenie działa kilkadziesiąt współpracujących firm. Zakład składa się z czterech działów: tłoczni, spawalni, lakierni i montowni. Ze względów technologicznych oraz bezpieczeństwa można zwiedzać tylko montownie i spawalnie. Po halach można poruszać się wyłącznie wyznaczonymi drogami pod okiem wykwalifikowanych pracowników Fiata. Po dotarciu pod bramę zakładów Fiata zostaliśmy przywitani przez przewodników i podzieleni na grupy. Obowiązkowo wszyscy musieli założyć kamizelki odblaskowe, ponieważ taki jest wymóg. Udaliśmy się do sali konferencyjnej, w której obejrzeliśmy prezentację i film dotyczący powstawania samochodu od tłoczni blach, aż po wyjazd wagonami z zakładu. Po prezentacji filmu poszliśmy pod dział tłoczni i lakierni. Przed lakiernią został omówiony proces lakierowania samochodu począwszy od kąpieli katosferycznej, a skończywszy na ostatniej powłoce zabezpieczającej i dekoracyjnej. Następnie grupa została zaprowadzona na dział montowni. Z zaciekawieniem przyglądaliśmy się kolejnej linii montażowej pojazdu od szkieletu nadwozia aż po test stanowiskowy gotowego samochodu. Widzieliśmy montaż wnętrza nadwozia Fiata 500, a następnie wklejanie szyb, które jest w pełni zautomatyzowane przez roboty. Jeden robot nakłada klej na szybę a drugi pozycjonuje szybę w nadwoziu. Zobaczyliśmy montaż silnika i test gotowego (zmontowanego na stanowisku) samochodu. Na uwagę zasługiwała pełna organizacja pracy na liniach montażu. Po zwiedzaniu montowni poszliśmy na spawalnie. Ze względów bezpieczeństwa przydzielono grupie okulary ochronne. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od linii zgrzewania bryły nadwozia pojazdu. Praca ta jest w pełni zautomatyzowana. Inżynierowie jedynie nadzorują pracę robotów. Samochody na spawalni są transportowane specjalnymi windami i następnie spawane przez roboty. Zaskoczyło nas spawanie nadwozia Lancii Ypsylon wykonywane, przez osiemnaście robotów, które trwa około 30 sekund! Po każdych 4 zgrzewach każdy robot ostrzy końcówkę spawalniczą w specjalnej ostrzałce. Obserwowaliśmy produkcję trzech modeli pojazdów: Fiat Panda, Fiat 500 oraz Lancia Ypsilon. Dzięki tej wizycie mieliśmy możliwość zapoznania się z nowoczesnymi technologiami branży mechanicznej i samochodowej. Wizyta w fabryce dobiegła końca. Kilka wspólnych zdjęć poza zakładem (w zakładzie obowiązuje całkowity zakaz fotografowania i kamerowania) i ruszyliśmy do Krakowa.
Po drodze minęliśmy obóz koncentracyjny w Auschwitz. Podczas II Wojny Światowej hitlerowcy zamordowali tam w bestialski sposób tysiące ludzi różnych narodowości. W ciszy i zadumie dojechaliśmy do hotelu w Krakowie. Po zakwaterowaniu i zjedzeniu obiadu jedna z grup pod opieką opiekunów pojechała na basen, druga zaś zwiedzała pobliskie okolice. O godzinie 21:30 najbardziej wytrwali (25 uczestników) wyruszyli na nocny podbój Krakowa. Podziwialiśmy tam wiekowe kamienice, piękne kościoły, wybrukowane „kocimi łbami” uliczki i place. Zrobiliśmy nawet pamiątkowe zdjęcie przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego - patrona naszej szkoły. Długo spacerowaliśmy po Starym Mieście zauroczeni atmosferą panującą dokoła oraz ilością turystów, w tym zwłaszcza zagranicznych. Podziwialiśmy zabytki i symbole Krakowa (renesansowe sukiennice, Kościół Mariacki, Ratusz, pomnik Adama Mickiewicza) i kawiarenki czynne prawie do białego rana. Wróciliśmy zmęczeni o 3-ciej rano. Kilka godzin snu i wszyscy po śniadaniu ruszyliśmy na Politechnikę Krakowską.
Od godz.10:00 uczestniczyliśmy w prezentacji multimedialnej. Zostaliśmy zapoznani z kierunkami kształcenia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej, następnie w dwóch grupach rozpoczęliśmy zwiedzanie sal, w których studenci pod kierunkiem inżynierów odbywają zajęcia praktyczne. Najbardziej podobały się nam prototypy samochodów, w których robiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Około godz. 14-tej wróciliśmy do hotelu. Po obiedzie ruszyliśmy w drogę powrotną do Szczuczyna. Przez cały czas towarzyszył nam wspaniały humor. W naszych wspomnieniach ten wyjazd pozostanie na długo. Zainteresowani mogą obejrzeć zdjęcia z wyjazdu na stronie internetowej zespołu Szkół w Szczuczynie.

- FIAT AUTO POLAND S.A. Zakład w Tychach
– Wydział Mechaniczny Politechniki KrakowskiejKurs prawa jazdy kat. C

W ramach projektu: „Od ucznia do profesjonalnego mechanika” przystąpiliśmy do realizacji zadania: organizacja zajęć pozaszkolnych rozwijających kompetencje zawodowe: kurs prawa jazdy kategorii C. W dniu 17 lipca 2012 r. 10-ciu uczniów rozpoczęło kurs prawa jazdy kat. C. Zajęcia podzielone zostały na dwie części: teoretyczną i praktyczną, które realizowane są według ustalonego harmonogramu. Po zrealizowaniu 20-tu godzin teorii uczniowie rozpoczęli indywidualne jazdy z instruktorami. Część teoretyczna zakończyła się egzaminem wewnętrznym, natomiast po ukończeniu 30-tu godz. praktyki uczniowie przystąpią do egzaminu państwowego.Kurs kat. C - II tura

 W ramach projektu: " Od ucznia do profesjonalnego mechanika" w październiku 2012r. kolejna grupa uczniów z ZS w Szczuczynie została zakwalifikowana na kurs prawa jaz kategorii C. 10-ciu chłopców w ośrodku szkoleniowym w Grajewie uczestniczyło w zajęciach teoretycznych przygotowujących do egzaminu wewnętrznego. Po zrealizowaniu 20-tu godzin teorii, kursanci przystąpili do indywidualnych zajęć praktycznych. Każdy z nich musiał zaliczyć 30-ci godzin jazdy pod okiem instruktora. Następnie odbył się egzamin wewnętrzny. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku  uczestnicy kursu przystąpili do egzaminu państwowego. Większość z nich może już pochwalić się własnym prawem jazdy kategorii C.
Zajęcia pozalekcyjne

 Uczniowie Technikum w Szczuczynie w ramach projektu:" Od ucznia do profesjonalnego mechanika" uczestniczą w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych:
a) rozwijających kompetencje kluczowe:
            - język polski
            - język angielski
           – język niemiecki
            – matematyka
Są to zajęcia w czasie których uczniowie przypominają, utrwalają i uzupełniają materiał niezbędny do osiągnięcia pozytywnego wyniku na egzaminie maturalnym. Uczestnicy pod kierunkiem nauczycieli, pracując w małych grupach poszerzają wiedzę , doskonalą zdobyte wcześniej umiejętności, stosując aktywizujące metody pracy. Na zajęciach języków obcych poznają między innymi specjalistyczne nazewnictwo z branży mechanicznej.

b) rozwijających kompetencje zawodowe:
        - podstawy konstrukcji maszyn
        - układy sterowania i regulacji
        - obsługa i naprawa pojazdów samochodowych
        - zajęcia przygotowujące do egzaminu zawodowego
Zajęcia mają na celu przygotowanie przyszłego mechanika, absolwenta ZS w Szczuczynie do wymagań stawianych przez obecny rynek pracy. Przygotują uczniów do egzaminu zawodowego i umożliwią nabycie dodatkowych kwalifikacji.

c) zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze:
        - język polski
        - język angielski
        - język niemiecki
        - matematyka
        - podstawy konstrukcji maszyn
Uczniowie w czasie zajęć uzupełniają zaległości po gimnazjum, wyrównują bieżące braki, doskonalą podstawy matematyki, porozumiewanie się językiem polskim , a także i obcym. Pracując w małych grupach mają lepszy kontakt z nauczycielem, który jest w stanie dotrzeć do każdego z nich.
Koło motoryzacyjne

Zajęcia w kole motoryzacyjnym umożliwiają entuzjastom motoryzacji rozwijanie własnych pasji i zainteresowań. 
W trakcie warsztatów uczniowie wykonują podstawowe czynności kontrolno-regulacyjne i naprawcze układów samochodowych.
Tematyka spotkań dotyczy następujących zagadnień:
                       - naprawy silników spalinowych,
                       - weryfikacji cylindra i wałów korbowych,
                       - naprawy układu hamulcowego i układu jezdnego,
                       - regulacji silnika z analizą spalin,
                       - wymiany elementów układu chłodzenia i zasilania silników.
Po zrealizowaniu założonych treści uczniowie będą w stanie samodzielnie podejmować działania w zakresie obsługi i regulacji układów w samochodach
.
Warsztaty WSA Łomża

W dniach 13-14. XI. 2012r. uczniowie z ZS w Szczuczynie uczestniczyli w  kursie przygotowanym przez WSA w Łomży.
Łącznie 20 godz. – 2 godz. wykład, 18 godz. warsztaty (dwie grupy po 9 godz. ćwiczeń z każdą z grup).
Pierwszego dnia 10-ciu chłopców w godz. od 8.30-10.00 wzięło udział w wykładzie na temat:" Nauczanie mechatroniki i rozwój systemów mechatronicznych" wygłoszonym przez dr inż. A. Mystkowskiego. W ciągu dwóch dni uczniowie uczestniczyli w warsztatach laboratoryjnych o następującej tematyce:
- BHP, przypomnienie teorii obwodów,
- obwody sterowania silnikami jednofazowymi,
- obwody sterowania silnikami trójfazowymi,
- zasady kodowania w systemie dwójkowym,
- metody sterowania wyświetlaczami LED,
- wyjaśnienie zasad programowania i doboru elementów,
- programowanie prostych układów logicznych,
- wprowadzenie do Matlaba -pokaz możliwości programu,Matlab - jako pomocnik ucznia,
- pokaz robotów, sterowanie robotami.
W czasie wolnym uczniowie zwiedzili budynek uczelni, zapoznali się z kierunkami kształcenia, a na koniec każdy z nich otrzymał certyfikat uczestnictwa w zajęciach w WSA w Łomży.


Platforma edukacyjna

Kliknij na obraz aby przejść do platformy edukacyjnej

zplatforma_jpg

lub kliknij link: http://platformaedukacyjna.net.pl/


Warsztaty PB Białystok

 W dniach od 21-22 stycznia 2013r. w ramach projektu: "Od ucznia do profesjonalnego mechanika" 12-tu uczniów  z ZS w Szczuczynie przebywało w Białymstoku. Zostali zakwaterowani w Hotelu Gromada razem z chłopcami odbywającymi praktyki zawodowe w ASO Fiat i Alfa Romeo. O godz.10.00 rozpoczęły się zajęcia na Politechnice Białostockiej. Uczniowie zapoznali się z Wydziałem Mechanicznym, mechanicznymi kierunkami kształcenia oraz zwiedzili wybrane laboratoria, w których później uczestniczyli w zajęciach praktycznych. Zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z mechatroniki, zajęcia dotyczące programowania sterowników oraz programowania robotów. Po powrocie w poniedziałek z Politechniki chłopcy mieli czas wolny. Zwiedzili więc Białystok, a następnie udali się do kina Helios na wieczorny seans filmowy. We wtorek o godzinie 15.00 wyruszyli do Szczuczyna.
Targi motoryzacyjne w Poznaniu

W dniach 5-7 kwietnia 2013 r. grupa 41 uczniów z Technikum Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie uczestniczyła w wyjeździe na targi „Motor Show 2013”, które odbywają się w Poznaniu. Są to największe targi motoryzacyjne w Europie Środkowo-Wschodniej. Młodzież zwiedzała potężne stoiska importerów samochodów, na których eksponowano największe luksusowe samochody, piękne motocykle, fantastyczne kampery (wszystkich producentów kupowanych przez Polaków samochodów). Młodzież przez dwa dni podziwiała wystawy przygotowane przez: Volkswagen Group Polska, Ford Polska, Toyota Motor Poland, Kia Motors Polska, Volvo Auto Polska, Jaguar Ford Rover Polska. Obejrzeli również luksusowe samochody: Rolls-Royce, Ferrari, Mercedes, Jaguar.

 Wyjazd ten zrealizowany był w ramach projektu „Od ucznia do profesjonalnego mechanika”.
Konferencja maj 2013 

Konferencja - Mechatronika samochodowa podstawą rozwoju przemysłu samochodowego

         W dniu 28 maja 2013 r. w Zespole Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie odbyła się konferencja edukacyjna pn. „Mechatronika samochodowa podstawą rozwoju przemysłu motoryzacyjnego”, w ramach projektu pt.: ,,Od ucznia do profesjonalnego mechanika” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizacja projektu potrwa do 20.05.2014 r. Wśród zaproszonych gości byli: Wicekurator Oświaty p. Wiesława Ćwiklińska, Dziekan Wydziału Technicznego dr inż. Andrzej Borusiewicz, proboszcz parafii p.w. Imienia NMP ks. Kan. mgr Robert Zieliński oraz dyrektorzy i nauczyciele z okolicznych szkół. 
        Konferencja rozpoczęła się od przywitania gości i przemowy pani dyrektor Anny Jagusz. Następnie pani Ewa Czyżyńska zaprezentowała sprawozdanie z działalności projektu od dnia 21.05. 2012 roku oraz przedstawiła założenia i plany na kolejny rok szkolny.
      Główny temat konferencji zaprezentował koordynator projektu pan Marcin Rutkowski przedstawiając prezentację i wygłaszając wykład na temat: „Mechatronika samochodowa podstawą rozwoju przemysłu motoryzacyjnego”. Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Wszyscy wyrażali ogromne zainteresowanie projektem i chęć współpracy.
      Konferencja zakończyła się uroczystym obiadem wszystkich uczestników.


Projekt w mediach   

Wspomnienia ZS w Szczuczynie (e-Grajewo.pl 2012.07.11)
10 lipca br. w późnych godzinach nocnych, uczniowie Technikum w Zsespole Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie, wrócili z trzydniowego wyjazdu zawodoznaczego w ramach projektu "Od ucznia do profesjonalnego mechanika" więcej

ZS Szczuczyn w Tychach (e-Grajewo.pl 2012.07.08)
W ramach projektu "Od ucznia do profesjonalnego mechanika" dn. 8 lipca 2012 r. uczniowie Technikum w Zespole Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie pojechali do Tych i Krakowa.
Jest to trzydniowy wyjazd, podczas którego zwiedzą fabrykę samochodów w Tychach i Politechnikę Krakowską. więcej

Wieści z ZS w Szczuczynie (e-Grajewo.pl 2012.07.06)
Dwunastu uczniów z Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie w dniu 02 lipca 2012 r. pojechało na praktykę do Autoryzowanej Stacji Obsługi „Polmozbyt Plus”   w Białymstoku. Zadanie to jest realizowane w ramach projektu pt. „Od ucznia do profesjonalnego mechanika” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. więcej

Przez najbliższe dwa lata będą uczyć się zawodu mechanika od zawodowców (wspolczesna.pl 2012.05.24)
Szkoła otrzymała ok. 500 tys. zł na dodatkowe zajęcia.
Dwudziestu uczniów Zespołu Szkół w Szczuczynie będzie mogło bezpłatnie zrobić prawo jazdy kategorii C.
Kolejni wezmą udział w dodatkowych zajęciach, które z pewnością przyczynią się do polepszenia poziomu kształcenia zawodowego. więcej

Od ucznia do... mechanika (e-Grajewo.pl 2012.05.24)
Chcesz zaistnieć? Stawiaj na: nowoczesność, atrakcyjność, efektywność i jakość  - w ZS w Szczuczynie. 
W środę 23.05.2012 roku w Zespole Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie, odbyła się pierwsza konferencja edukacyjna pt. „Od ucznia do profesjonalnego mechanika”. wiecej

SZCZUCZYN Projekt na ponad pół miliona (Tygodnik Grajewski 2012.05.23)
Projekt na ponad pół miliona
To bardzo dobra wiadomość dla uczniów Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie - ich szkoła otrzymała dofinansowanie na realizację projektu pn. "Od ucznia do profesjonalnego mechanika" wiecej

ZS w Szczuczynie pozyskał prawie pół miliona na "profesjonalnego mechanika" (zyciegrajewa.pl 2012.05.22)

Zespół w Szczuczynie pozyskał prawie pól miliona złotych na realizacje projektu "Od ucznia do profesjonalnego mechanika". Dwuletni projekt zakłada między innymi: wyjazdy zawodoznawcze, praktyki zawodowe w ASO w Białymstoku i kurs prawa jazdy Kat. C, zajęcia pozalekcyjne, zawodowe i dydaktyczno-wyrównawcze, kurs przedsiębiorczości i koło motoryzacyjne, indywidualne i grupowe zajęcia z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego, organizacja opieki pedagogiczno-psychologicznej, warsztaty w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży, warsztaty w laboratorium Politechniki Białostockiej. więcej

Od ucznia do profesjonalnego mechanika (grajewo24.pl 2012.05.22)
Zespół Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie z przyjemnością informuje, że otrzymał dofinansowanie na realizację projektu pt. „Od ucznia do profesjonalnego mechanika” więcej

Wieści z ZS w Szczuczynie (e-Grajewo.pl 2012.05.21)
Zespół Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie z przyjemnością informuje,
że otrzymał dofinansowanie na realizację projektu pt. „Od ucznia do profesjonalnego mechanika”
Okres realizacji projektu: 21.05.2012r. – 20.05.2014r.
Wartość projektu: 558 704, 24 zł
Wartość dofinansowania: 489 424,87 zł więcej

Linki

Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007 - 2013 woj. podlaskiego
Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007 - 2013
Portal Funduszy Europejskich
Portal Województwa Podlaskiego
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
Komisja Europejska

Kontakt

Biuro Projektu
Zespół Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie
Ul. Szczuki 1, 19-230 Szczuczyn
tel. 86 272 50 12, fax. 86 273 52 86
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Koordynator Projektu Tomasz Poniatowski tel. +48 697 638 584
Asystent Koordynatora Projektu Ewa Czyżyńska
Specjalista ds. Rozliczania Dariusz Brzózka
Specjalista ds. Zamówień Publicznych i Zakupów Małgorzata Cybula

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacje o projekcie oraz dokumenty dostępne są w Biurze Projektu w ZS w Szczuczynie. 

zloga_UE__PO_KL__ZS.jpg


 

Zespół Szkól w Szczuczynie
19-230 Szczuczyn, ul. Szczuki 1
tel: 086 272 50 12, fax: 086 273 52 86
e-mail: zswszczuczynie@op.pl