Piątek, 3 grudnia 2021
Imieniny: Franicszka, Ksawerego

licznik odwiedzin: 2459196

Kształcenie zawodowe kluczem do sukcesu na rynku pracy

1a_4

2a_1 

3a 


Pliki do pobrania:

zał_nr_1- formularz zgłoszeniowy


Pierwsze zadanie - staże zawodowe w autoryzowanym serwisie TOYOTY w Białymstoku

Koniec roku szkolnego w naszej szkole zbiegł się z rozpoczęciem realizacji oczekiwanego projektu w ramach RPO Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 pn. "Kształcenie zawodowe kluczem do sukcesu na rynku pracy". Przyjechali do nas Ci, którym zawdzięczamy sukces: Prezes Fundacji Science Point z Białegostoku - Pani Anna Krajewska oraz Pan Paweł - przedstawiciel Instytutu Rozwoju Gospodarczego z siedzibą: Ignatki-Osiedle. Odbyło się spotkanie, podczas którego zostały wyjaśnione zasady uczestnictwa w projekcie. Poszły "w ruch" długopisy - wypełnialiśmy formularze zgłoszeniowe udziału w projekcie. Pierwsze zadanie, to staże zawodowe w autoryzowanym serwisie TOYOTY w Białymstoku (płatne - 2080,00 zł). Wyjazd już 06 lipca br. (wkrótce pojawią się informacje i zdjęcia). O dalszym zadaniach będziemy informować na bieżąco.

Bez pomocy i zaangażowania Pani Ani i Pana Pawła, byłoby to niemożliwe!
Serdecznie dziękujemy!

Umowy podpisane! Czas na staż - od poniedziałku 6 lipca w serwisie TOYOTY w Białymstoku

ZS w Szczuczynie zaczyna współpracę z marką TOYOTA

W dniu 6 lipca 2020 roku pierwsza grupa uczniów udała się do Białegostoku, gdzie w ramach projektu unijnego „Kształcenie zawodowe kluczem do sukcesu na rynku pracy” rozpoczęliśmy staże zawodowe w autoryzowanym serwisie samochodów marki TOYOTA.
Poniedziałkowy dzień organizacyjny już za namiPo przyjeździe i zakwaterowaniu, nasi uczniowie zostali doposażeni w profesjonalną odzież oraz obuwie robocze. Następnie, bardzo szybko, sprawy organizacyjne i bez zbędnej zwłoki wsiedliśmy w samochody i udaliśmy się do serwisuNa miejscu, uczniowie zostali zapoznani z zasadami odbywania stażu oraz z samym miejscem pracy i jego wyposażeniem.
Tuż po odbyciu szkolenia z dziedziny BHP….czas zabrać się za robotę. Ruszamy ostro już dziś, we wtorek. Działy diagnostyki samochodowej, napraw blacharsko-lakierniczych oraz stanowiska mechaniczne czekają na naszych ZS-owiczówPierwsza grupa uczniów swój staż zakończy w dn. 31 lipca 2020. Prócz wynagrodzenia w wysokości 2080 PLN, uczniowie przeżyją wspaniałą przygodę, a przede wszystkim zostaną doposażeni w profesjonalną wiedzę oraz nabędą niezbędne umiejętności potrzebne do naprawy samochodów spalinowych, hybrydowych oraz wodorowych.

ZS składa ogromne podziękowania Pani Anna Krajewska oraz Panu Paweł Hryniewicki.Druga grupa uczniów na stażu w Białymstoku

31 lipca br. pierwsza grupa stażystów zakończyła swoją "przygodę" z TOYOTĄ w Białymstoku. 04 sierpnia br. Białystok "nawiedziła" kolejna grupa, tym razem zasilona logistykami.

 Życzymy owocnej pracy i zdobycia nowych doświadczeń. Logistyk na stażu w Białymstoku

Minął już drugi dzień staży w stolicy Podlasia. Dziewczęta z logistyka pełne werwy i humoru. Podzieliły się z nami zdjęciami świadczącymi o ich wspaniałym nastroju. Umieją odpowiednio wykorzystać czas: zabiegi pielęgnacyjne, zdjęcie pamiątkowe, podróż do celu i to na godz. 7:30. Tak "trzymajcie".


Ostatni dzień staży w białostockich firmach

Ostatni dzień staży w białostockich firmach. Cztery tygodnie minęły bardzo szybko, ale efektywnie. Zdobyta wiedza i doświadczenie na pewno przydadzą się w dalszej nauce. Kolejne grupy stażystów, za rok!

Szkolenie rajdowe

Uczniowie naszej szkoły w dniu 5 października wzięli udział w szkoleniu RAJDOWYM:

Miejsce: Profesjonalny Tor Modlin
Samochody: Nissan GTR, Subaru Impreza
Uczestnicy: ZS-owicze, Leszek Kuzaj -  instruktor

Szkolenie zostało podzielone na dwie części: teoretyczną oraz praktyczną. W trakcie pierwszej dowiedzieliśmy się o technice prawidłowego hamowania oraz zmiany biegów w rajdach, jak poprawnie wchodzić oraz wychodzić z zakrętów, jak radzić sobie z pod oraz nadsterownoscią, zapoznano nas z serwisem auta w trakcie wyścigu itp.

Po części teoretycznej nadszedł czas na....TOR gdzie była okazje wypróbować 300 konne Subaru, a także....uwaga...Nissana GTR-650 końmi pod maską.

Dziękujemy organizatorom, instruktorom oraz wszystkim, dzięki którym mogliśmy wziąć udział w tej niepowtarzalnej imprezie. 

 

Zespół Szkól w Szczuczynie
19-230 Szczuczyn, ul. Szczuki 1
tel: 086 272 50 12, fax: 086 273 52 86
e-mail: zswszczuczynie@op.pl